سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

همه چیز درباره نقطه جی در خانم ها و آشنایی با آن

همه چیز درباره نقطه جی

همه چیز درباره نقطه جی در خانم ها

همه چیز درباره نقطه جی در خانم ها : این سوالات مدت های زیادی است که ذهن زنان و مردان را برای داشتن لذت بیشتر در رابطه جنسی درگیر کرده است. اولین بار در دهه ۱۹۴۰ – ۱۹۲۰ ارنست گرفنبرگ ، محقق آلمانی موفق به شناسایی نقطه جی شد. در سال ۲۰۱۲ در بررسی های تحقیقی به این نتیجه رسیدند که اثبات آناتومیکی زیادی وجود ندارد که همه زنان نقطه جی G داشته باشند. ولی شواهد زیاد و گزارش های قابل اعتماد می گویند که منطقه ای خاص در داخل واژن وجود دارد که تحریک آن به ارگاسم زنان کمک می کند.

اگرچه این قسمت از اندام تناسلی زنانه، نقطه جی نامیده می‌شود ولی به دلیل متفاوت بودن آن در زنان مختلف و همچنین تغییر کردن نقطه تحریک پذیر آن، بهتر است آنرا محدوده جی بنامیم. این محدوده حالت اسفنجی دارد و از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع شده و به داخل، در سقف واژن (نقطه ساعت ۱۲) امتداد می‌یابد و با انگشت قابل لمس می‌باشد.

همه چیز درباره نقطه جی

همه چیز درباره نقطه جی

در صورتی که زنی این نقطه حساس را داشته باشد این نقطه بین ۲٫۵ تا ۵ سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد و معمولا با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است. در صورتی که زن با لمس آن تحریک شد به این معنی است که اندازه آن از یک نخود فرنگی بزرگتر است در صورت تحریک نشدن کوچکتر است.

نقطه جی بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است و خصوصیات بافت این محل متفاوت از دیگر نقاط سطح درونی واژن است که ساختاری زبر و گرد شکل دارد در صورتی که بقیه نقاط واژن نرم و صاف هستند.

چرا نقطه جی در زنان خیلی خاص است؟

نقطه g در بانوان و راه های تحریک آن : نقطه جی در زنان که به عنوان پروستات عملکرد دارد، یک ساختار مشابه با انگور دارد که کانال مجرای ادرار را احاطه کرده (لوله ای که ادرار از بدن خارج می شود). این حوزه از بدن زنان به اندازه یک گردو است. و فقط یک چهارم اندازه پروستات مردانه است با این تفاوت که دارای مجرا و غدد زیادی است. هم در مردان و هم در زنان، این مجرای / غدد، مایعات پروستات را تولید می کنند که می توانند از طریق مجرای ادرار دفع شوند. مقدار مایع پروستات زنان می تواند به اندازه یک قاشق چای خوری یا به اندازه دو قطره اشک کوچک باشد؛ و این مقدار به سختی قابل تصور است.همه چیز درباره نقطه جی

 

نقطه G غنی از رگهای عصبی است. همچنین دارای عصب مخصوص خود (عصب لگنی) است، و یک نقطه بسیار لذت بخش برای زنان به شمار می آید. این جایگاه عصبی دوگانه نه تنها باعث می شود که زنان دارای دو نوع متفاوت از ارگاسم (clitoral و G-spot) باشند بلکه به طور همزمان یک ترکیب شگفت انگیز از این دو نوع ارگاسم را تجربه کنند.

(clitoral و G-spot) باشند بلکه به طور همزمان یک ترکیب شگفت انگیز از این دو نوع ارگاسم را تجربه کنند.

برای پیدا کردن نقطع جی اول باید همسرتان را تحریک کنید

اول و مهمترین نکته در پیدا کردن نقطه جی اسن است که اطمینان حاصل کنید دستها و ناخن هایتان را با مسواک تمیز شسته اید و ناخن هایتان بلند نیست . چون قرار است انگشت شما وارد یک منطقه بسیار حساس و آسیب پذیر شود. با توجه به موقعیت مکانی ننقطه جی، انگشتان دست در یافتن و تحریک نقطه جی بسیار موثر عمل می کنند.

 

ولی قبل از پیدا کردن نقطه جی باید همسرتان را به اندازه کافی با پیشنوازی تحریک کرده باشید، نقطه جی بخشی از بافت واژن است که بعد از تحریک برجسته می شود. بنابراین اگر همسرتان به اندازه کافی که برای دخول لازم است تحریک شده و ترشحات واژنش روان شده باشد، پیدا کردن نقطه جی برای شما راحت تر خواهد بود.

نقطه g در بانوان

نقطه g در بانوان و راه های تحریک

با این که مطمئن نیستیم همه زنان نقطه جی داشته باشند ولی اگر به صورت پیش فرض بخواهیم در مورد محل نقطه جی صحبت کنید باید بگویید که نقطه جی حدود ۵ سانتیمتر داخل واژن و درست در دیواره بالای واژن زیر استخوان عانه قرار گرفته است. اگر همسرتان به پشت دراز بکشید و انگشت خود را به طوری که کف دست رو به بالا باشد وارد واژنش کنید و دیواره بالایی واژن را بررسی کنید اگر نتوانستید نقطه جی را پیدا کنید از او بخواهید زانوهایش را به داخل شکمش خم کند تا راحت تر بتوانید بررسی کنید تا برجستگی نقطه جی را پیدا کنید.

 

 

 

کلیتروریس

همه چیز درباره نقطه جی که در پایانه تجمع رشته عصب های جنسی در بدن زنان می باشد که می تواند همان قدر که فکر مرد در انجام دخول و ایجاد لذت را درگیر کند برای زن نیز همان مقدار بلکه بیشتر مهم است در نتیجه می تواند یک منبع لذت بزرگ برای زن باشد اگر به درستی تحریک شود

کلیتروس برای بعضی از خانم ها بسیار حساس است و معمولا در زیر پوششی از پوست پنهان شده است که در طول زمان با تحریک غیر مستقیم نمایان خواهد شد.کلیتوریس و نقطه جی

برای تحریک کلیتروس تا حد امکان از آب دهان و یا وازلین استفاده نکنید چرا که آب دهان زود خشک می شود و وازلین هم امکان بروز عفونت در واژن را بوجود می آورد حتما سعی کنید از روغن انگور یا روغن زیتون که به وفور هم در دسترس هست استفاده کنید

توجه داشته باشید زنان می توانند ارگاسم از کلیتروس یا نقطه جی(G-spot) به طور جداگانه و یا ترکیبی از هر دو داشته باشند که در موردکلیتروس بیشتر زنان یک احساس ویبره یا لمس سریع رو در این ناحیه دوست دارند لذا از کنش های سریع یا خشن در این ناحیه جدا بپرهیزید

لازم به ذکر است که همه خانمها دارای نقطه جی نمی باشند. اما خانمهایی که دارای نقطه جی هستند لذت بسیار زیادی را با تحریک این نقطه میتوانند تجربه نمایید که بسیار متفاوت از باقی دیواره واژن خواهد بود. ممکن است خانمهایی که تحریک صحیح نقطه جی را تجربه میکنند به مرحله انزال و خروج منی از واژن نیز برسند اما همه خانمها به خروج آب (یا منی) نمیرسند و فقط برخی از آنها این توانایی را دارند.

تأثیر نقطه جی در انزال زنان

در بسیاری از خانمها زمان تحریک نقطه جی، عمل انزال زنان رخ می دهد. در این زمینه مطالعات نشان داده ‌است که به طور تقریبی ۱۰ درصد از زنان طی ارگاسم یا همان تحریک جنسی چیزی در حدود ۹ تا ۹۰۰ میلی لیتر مایع از مجرای پیشاب خارج می‌کنند. برخی از پژوهشگران نشان داده اند که این مایعات ناشی از انزال زنان، شبیه آنزیمهای پروستاتیک هستند و از این رو به این تئوری دست یافته اند که نقطه جی تقریباً مشابه پروستات در مردان است که پیشتر در مورد ان صحبت کرده ایم.

نقطه g در بانوان و راه های تحریک آن

اما دسته ای دیگر از پژوهشگران با آزمایشات دیگر، در مورد این مایع گفتند که خیلی مشابه ادرار است. آخرین تئوری ها در این رابطه این است که این مایع نوعی دیگر از ادرار است که در نتیجه تحریک جنسی و تغییرات شیمیایی در آن پیش می آید.

در موقع دخول آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن، در صورتی که جهت ورود آلت به گونه ای باشد که آلت نقطه جی را لمس کند لذت زن در حین نزدیکی بیشتر خواهد بود. ضمن آنکه با فشار کف دست روی بخش فوقانی برجستگی بالایی آلت تناسلی زن (Pubic Area) در زمانی که آلت تناسلی داخل واژن میباشد و عمل نزدیکی در حال انجام است، لذت زیادی را برای زن به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که هر انسانی منحصر به فرد است

همه چیز درباره نقطه جی : بنابر این ممکن است شما نقطه جی داشته باشید یا نداشته باشید؛ پس اگر متوجه شدید که این نقطه را ندارید فکر نکنید که دنیا به آخر رسیده است. راه های خیلی زیادی برای لذت بردن از رابطه جنسی وجود دارد و نقطه G فقط یکی از آنهاست.در اثر تحریک این موضع از خانم ها مایع خارج می شود. پزشکان مشخص کرده اند که این اصلاً ادرار نیست. در حقیقت، این مایع از غده ای آزاد می شود که اطراف پیشابراه قرار داشته و شباهت زیادی به پروستات در مردان دارند. در هر صورت وقتی یک زن به وضعیت انزال در لذت می رسد، می تواند از چند قطره تا چند قاشق از این مایع را از خود خارج کند.

نقطه جی را چطور تحریک کنیمنقطه حساس جی

حالا که می دانید نقطه جی کجاست باید بدانید چطور آن را تحریک کنید. همان طور که نباید در یک حرکت فشاری تمام آلت خود را وارد واژن کنید، در صورتی که میخواهید نقطه جی را با انگشت تحریک کنید هم باید کارتان را به آرامی و ملایمت انجام دهید. وقتی انگشتتان به نقطه جی رسید می توانید ار حرکات دورانی برای ماساژ آ استفاده کنید. اگر یک برجستگی یا بافت خاص زیر انگشتتان حس می کنید پس در مسیر درست قرار گرفته ایم . نقطه جی شبیه یک بافت لوبیا شکل است که با لمس می توانید تفاوت آن را از بافت اطرافش تشخیص دهید.

سعی کنید با حرکات ریتمیک و سرعت های متفاوت بهترین روش تحریک نقطه جی را پیدا کنید. اگر همسرتان چیزی حس نمی کند سرعت یا فشار را افزایش دهید و متناسب با حس او حرکت خود را تنظیم کنید.

اگر می خواهید وسیله ای برای ارضای این موضع بخرید، باید یک ویبراتور (لرزاننده) بخرید، البته نه هر ویبراتوری. این وسیله ای که شما می خرید باید سرش انحناء داشته باشد و وقتی از آن استفاده می کنید، به آرامی روشن شود و به زن اجازه بدهد سرعت آن را توسط مرد تعیین کند. جی اسپات یا همان نقطه جی داخل مهبل (تقریبا دو سوم راه) واقع شده است. برای یک زن یا دختر کمی مشکل است که با انگشت خودش به این مرکز برسد و بهترین کار این است که شریک جنسی با انگشت یا آلت تناسلی اش تحریک جی اسپات را انجام دهد.نقطه جی بیش از آن که چیزی محسوس و جسمی باشد، با حالات جسمی و روانی ظهور می کند مانند ترشحات زیاد، احساس رضایت شدید و … بنابراین شناسایی و تأیید آن دشوار است.

از دیدن و خرید از سایت مایرا کلیک کنید.

خرید ژل های مایرامارکت

خرید انواع کاندوم از مایرامارکت

خرید انواع اسپری از مایرا مارکت

نشانی اینستاگرام مایرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *