مراقبت و سلامتی

تاریخچه استفاده از کاندوم و پیدایش به وجود آمدن آن

تاریخچه پیدایش کاندوم

تاریخچه پیدایش کاندوم

میخواهیم با کمک این مقاله شما را در فروشگاه اینترنتی مایرا مارکت در خرید کاندوم مناسب راهنما باشیم.

اولین اسناد شناخته شده از تاریخچه پیدایش کاندوم حدود ۳۰۰۰ قبل از میلاد است.
مصری های باستان یکی از اولین تمدن هایی بودند که از کاندوم استفاده می کردند. مصریان به داشتن یک فرهنگ بسیار روحانی که از نمادها و خوشنویسی برای بیان ارتباطات عینی و ذهنی استفاده می کردند، شناخته شده اند.

آن ها برای محافظت در طی مقاربت، از پوسته های کتانی مخصوصا برای جلوگیری از بیماری ها استفاده می شود . کاندوم هایی که در روم باستان استفاده می شوند از روده یا مثانه یا از پارچه کتانی و حیوانی (گوسفند و بز) ساخته شده اند.

در طول قرن ۱۷

استفاده از کاندوم به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری به خوبی ثبت شد. نرخ باروری در انگلستان به دلیل استفاده از کاندوم های های ساخته شده از روده و مثانه به طور قابل توجهی کاهش یافته است. یسوعیون، لئوناردوس لسوس، اظهار داشت که استفاده از کاندوم گناه و غیر اخلاقی است. یسوعیون ها به عنوان عضو مبارزه با اصلاحات شناخته شده بودند که برای پررنگ کردن نقش کلیسا در مسائل شخصی، فرهنگی و علمی در اروپا مسیحی ایجاد شده بودند.

شواهد کشف شده در قلعه دانلی در نزدیکی بیرمنگام انگلستان نشان می دهد استفاده از کاندوم های ساخته شده از ماهی و روده های حیوانی به حدود سال ۱۶۴۰ می رسد.

نیروهای شاه چارلز به دلیل استفاده از روسپی ها به شدت در خطر بیماری سفلیس بودند و این بیماری علت شایع سرطان در آن زمان بود به همین دلیل استفاده از کاندوم های ساخته شده از ماهی، گاو و روده گوسفند به منظور کاهش حملات سیفیلی در دستور کار قرار گرفت.

بعد از این پزشک چارلز دوم با هدف کاهش خطر بیماری های مقاربتی و جلوگیری از بارداری ناخواسته برای اولین با یک کاندوم ساخته شده از روده بره را برای پادشاه تجویز کرد.

نام این پزشک کاندوم بود

اگر بخواهیم از تاریخچه پیدایش کاندوم صحبت کنیم،نام این پزشک، کاندوم بود.

سیاری معتقدند ریشه نام کاندوم به نام این دکتر باز میگردد. البته کلمه لاتین condus به معنای ظرف یا کشتی و کلمه فارسی kemdu که به یک قطعه طولانی از روده که برای ذخیره سازی استفاده می شود نیز به عنوان منشاء نام کاندوم معرفی شده اند. البته کشورهای انگلیس و فرانسه هم بر سر اینکه این کلمه اول در کدام کشور استفاده شد اختلاف دارند. انگلیسی ها معتقدند اولین بار کلمه کاندوم در دفتر خاطرات یک پزشک به نام دانیل ترنر دیده شد و بعد از آن به عنوان یک کلمه رسمی مورد استفاده قرار گرفت.

کاندوم از قرن ۱۸ بسیار محبوب شد. فروتل آن ها به مشتریان می فروخت تا قبل از رابطه با روسپیان استفاده کنند. بیشتر مصرف کنندگان کاندوم در این دوران خانواده های مرفه و قشر ثروتمند بودند چرا که اقشار کم درآمد اطلاعی از بیماری های مقاربتی نداشتند و هزینه کاندوم برای آن ها قابل توجه بود.

اختراع کاندوم های امروزی

چارلز گودیر، مخترع آمریکایی، با ظهور لعاب لاستیک در جریان انقلاب صنعتی، به طور قابل توجهی چهره کاندوم را تغییر داد.

این فرآیندی است که گوگرد و لاستیک طبیعی با یکدیگر گرم می شوند تا یک ماده قابل انعطاف و با دوام بیشتری را با کشش و استحکام بیشتر بدست آورند. در سال ۱۸۶۰، کاندوم در مقیاس وسیع تولید شد؛

ما میتوانیم شما را تا خرید کاندوم ارزان قیمت رهنمون شویم.

مزیت عمده این بود که آنها می توانند مورد استفاده مجدد قرار گیرند و می توانند با قیمت ارزان تر عرضه شوند.

در جنگ جهانی اول عدم استفاده از کاندوم توسط ارتش های امریکا و بریتانیا و ابتلا سربازان به بیماری های مانند سفلیس تبدیل به خطر جدی برای آن ها شد.

در دهه ۱۹۲۰، لاتکس اختراع شد. لاتکس زمانی تشکیل می شود که لاستیک در آب پراکنده شود. لاتکس اتفاقی بود که کاندوم را به آنچه که امروز وجود دارد، تبدیل کرد

در شرایط مدرن تر، کاندوم های لاستیک لاتکس را می توان با سرعت ۳۰۰۰ عدد در ساعت تولید کرد و می توان برای آن ها حتی طعم هم تعیین کرد.

بعد از جنگ جهانی دوم، در اواخر دهه ۱۹۴۰، ایالات متحده و کشورهای اروپایی برای پیشگیری از بارداری دست به کار شدند. کشف ایدز به عنوان یک بیماری انتقال یافته جنسی در دهه ۱۹۸۰، محبوبیت کاندوم را به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری و پیشگیری از بیماری های منتقله از راه جنسی دو چندان شد. آنها را در حال حاضر می توانند در اکثر فروشگاه های اروپا و امریکا پیدا کرد و در کشورهای در حال توسعه به طور فزاینده ای رایج هستند.

خرید کاندوم از سایت ما

مشاهده سایت مایرا

نشانی اینستاگرام ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *