محصولات بهداشتی

آنچه درباره کاندوم و فواید استفاده آن باید بدانید

چرا کاندوم

سلام سلام ! امروز در انتهای این مقاله میخواهیم بپردازیم به انواع کاندوم و همچنین هر آن چیزی که لازم است تا برای خرید اسپری تاخیری باید بدانیم.

با ما در مایرا مارکت همراه باشید.

آنچه درباره کاندوم باید بدانیم.

آنچه درباره کاندوم و فواید استفاده آن باید بدانید:

کاندوم به انگلیسی (Condom) کاپوت یا لباس کار، پوششی کشسان است که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او و ورود اسپرم به دستگاه تناسلی زن جلوگیری می‌کند. این وسیله به منظور پیش‌گیری از بارداری و همچنین جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا و انتقال بیماری‌های آمیزشی به کار می‌رود. سطح برخی کاندوم‌ها برای بالا بردن اطمینان در جلوگیری از بارداری، از مایع اسپرم‌کُش پوشیده شده‌است. این پوشش در زمان روابط جنسی وارد مقعد یا واژن شریک جنسی می‌شود. جنس این لایه از لاتکس است.

آنچه درباره کاندوم و حقایق آن باید بدانید…

 

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

 

 

کاندوم مردانه و زنانه یکی از رایج ترین لوزام و راههای پیشگیری از بارداری است که به دلیل حسایت استفاده از این روش بایستی نکاتی را راجع به استفاده و دقت های لازم در این رابطه بدانید.چنانچه پیش از این در بخش سلامت نمناک توضیحاتی ارائه داده بودیم کاندوم نوعی جلوگیری از بارداری است.

 

ممکن است کاندوم در بین اقشار مختلف جامعه نام های مختلفی داشته باشد، اما تقریبا تمام افراد نام کاندوم را شنیده اند و با آن آشنایی دارند. کاندوم ها برای جلوگیری از بارداری و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی استفاده می شوند. همین دو کاربرد می توانند دلیل بسیار قانع کننده ای باشند که در هر دفعه رابطه جنسی از آنها استفاده شود.

 

کاندوم معمولاً از لاستیک ساخته می شود.

کاندوم برای رابطه واژینال، مقعدی و دهانی استفاده می شود و آن ها به محافظت در برابر حاملگی و عفونت های مقاربتی، از جمله HIV کمک می کنند.اغلب روش های دیگر جلوگیری از بارداری از شما در برابر STIs، از جمله HIV محافظت نمی کنند.

 

 

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

استفاده از کاندوم به صورت ۱۰۰ درصد پیشگیری از بیماری های مقاربتی را تضمین نمی کند. تنها استفاده کردن از کاندوم بدون در نظر گرفتن سایر نکات پیشگیرانه نمی تواند به شما تضمین ۱۰۰ درصدی برای عدم ابتلا به بیماری های مقاربتی را بدهد.

اما استفاده از کاندوم در روابط جنسی می تواند تا حد زیادی احتمال ابتلای شما به بیماری های مقاربتی را کاهش دهد.کاندوم ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی نظیر سوزاک، زگیل تناسلی، کلامیدیا و ایدز بسیار موثر هستند. این بیماری ها خطرناک هستند لذا مقابله با ابتلا به آنها بسیار مهم است.

کاندوم به علت اینکه موجب به تاخیر افتادن تحریک پذیری ، کم شدن حساسیت سر پنیس ، تاخیر در انزال و حفظ نعوض می شود ، برای مردانی که دچار انزال زودرس و تحریک پذیری زیاد هستند ، مفید و موثر است.

استفاده از کاندوم برای برقراری ارتباط با زنانی که به مایع منی حساسیت دارند ، مفید است. استفاده از کاندوم انتقال HPV را مسدود می کند و ابتلا به سرطان دهانه رحم (سرویکس) را کاهش می دهد .

تمامی مردان با سنین مختلف می توانند از کاندوم استفاده کنند . کاندوم در قابل دسترس است و با هزینه کم می توان آن را تهیه نمود.

 

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

برخی از مردان مانند افراد پیر یا کسانی که اعمال جراحی در قسمت تحتانی شکم داشته اند ، قدرت حفظ آلت تناسلی را برای ادامه نزدیکی ندارند. استفاده از کاندوم در این افراد سبب می شود که قسمت حلقه ای انتهای کاندوم به شکل یک تورنیکه ضعیف اثرکند و سبب حفظ نعوظ شود.

برخی از مردان و یا زنان تمایل ندارند که در حین مقاربت آلت با مخاط واژن تماس مستقیم داشته باشد بنابراین برای حل این مشکل از کاندوم استفاده می کنند.

 

مزایای خاص استفاده از کاندوم زنانه

آنچه درباره کاندوم باید بدانید…

اگر همسر تمایل به استفاده از کاندوم مردانه ندارد ، شما می توانید از کاندوم زنانه استفاده نمایید.

در کاندوم زنانه پلی اورتان به کار رفته است که سبب بروز حساسیت کمتر نسبت به کاندوم مردانه که متشکل از لاتکس است ، می شود.

اگر از کاندوم زنانه به طور صحیح استفاده کنید سبب جلوگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی و پیشگیری از بارداری می شود.

کاندوم زنانه را ۸ ساعت قبل از مقاربت می توان داخل واژن قرار داد.

به علت نازک بودن کاندوم زنانه ، انتقال گرما در آن راحت تر از کاندوم مردانه صورت می گیرد.

انتهای باز کاندوم که خارج از مهبل قرار می گیرد، در اثر سایش با کلیتوریس موجب تحریک بیشتر زن می شود.

استفاده از کاندوم زنانه همرا با روان کننده ها و چرب کننده ها نیز ممکن می باشد.

به این علت که تغییرات دمایی روی پلی اورتان اثر گذار نیست ، در هر دمایی می توان کاندوم زنانه را نگهداری کرد .

تاریخ انقضای کاندوم زنانه ۵ سال پس از تولید است.

 

خرید اسپری های تاخیری ارزان قیمت

فواید استفاده از کاندوم زنانه چیست؟

آنچه درباره کاندوم باید بدانید…

کاندوم زنانه مزایای زیاد مشابهی مانند کاندوم های مردانه دارند. مانند:

خیال راحتی.

عدم وجود عوارض جانبی.

حفاظت در برابر حاملگی و انتقال بیماری ها.

نغوظ آلت مردانه مورد نیاز نیست.

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

حقایقی در مورد کاندوم

حاوی لاتکس نیست.

افزایش برانگیختگی جنسی دارد.

کاندوم زنانه از کاندوم مردانه گران تر است.

شما می توانید آن ها را در اغلب داروخانه ها، سوپرمارکت ها و مراکز بهداشتی تهیه کنید.

یکی از مزایای استفاده از کاندوم زنانه این است که به زنان اجازه می دهد تا مسئولیت فعال تر و مستقل تری برای جلوگیری از بارداری داشته باشند.

زمانی که از کاندوم زنانه استفاده می کنید، لازم نیست به شوهر خود تکیه کنید تا از کاندوم استفاده کند.

شما می توانید کاندوم زنانه را تا هشت ساعت قبل از برقراری ارتباط در واژن قرار دهید.

 

 

 

 

چگونه باید از کاندوم استفاده کنم؟

داشتن کاندوم در خانه الزامیست. برای هر رابطه جنسی از یک کاندوم استفاده کنید و بعد از استفاده با رعایت نکات بهداشتی آن را دور بیاندازید.

برای هر نوع رابطه جنسی (دهانی، واژن و مقعدی) از کاندوم استفاده کنید. برای تغییر از یک نوع رابطه جنسی به نوعی دیگر، کاندوم را نیز تعویض کنید.

در کل طول رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید و در هیچ مرحله ای از رابطه آن را در نیاورید. اگر پاره شد و یا هر مشکلی دیگری برای آن به وجود آمد رابطه را قطع کنید و کاندوم را تعویض کنید.

 

چگونه کاندوم را به صورت صحیحی روی آلت تناسلی باید گذاشت؟

برای اینکه یک کاندوم بتواند کارایی مناسبی داشته باشد. بایدبه صورت صحیحی از آن استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است پاره شود.

اطمینان حاصل کنید که کاندوم در شرایط قابل قبولی قرار دارد. آن را از لحاظ سلامتی چک کنید که هیچ گونه پارگی و یا سوراخی نداشته باشد. تاریخ مصرف آن را نیز بررسی کنید و در صورت منقضی شدن به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

در حالت نعوظ، کاندوم را بر روی سر آلت تناسلی خود قرار دهید و سپس آن را با دست در امتداد آلت تناسلی باز کنید و بالا بکشید. اگر شما ختنه نشده اید، قبل از استفاده از کاندوم، پوست ختنه گاه را عقب بکشید.

۱ تا ۱.۵ سانتی متر از نوک کاندوم را فضای خالی بگذارید که جا برای جمع شدن مایع منی وجود داشته باشد. این کار از پاره شدن کاندوم جلوگیری می کند. در برخی از کاندوم ها توسط سازنده، مخزن کوچکی در نوک آن برای جمع شدن مایع منی تعبیه شده است.

 

 

حقایقی درمورد کاندوم و آنچه درباره کاندوم باید بدانید…

در هنگام پوشیدن کاندوم، نوک آن را با دست نگه دارید و سپس آن را در امتداد آلت تناسلی خود باز کنید.

برای پیشگیری از پاره شدن کاندوم می توانید از مقدار مناسبی روان کننده ها استفاده کنید. از روان کننده هایی با پایه آب استفاده کنید. از روان کننده هایی با پایه ی نفت مانند وازلین، لوسیون، روغن بچه و یا روغن ماساژ اجتناب کنید. این مواد می توانند منجر به تضعیف لاتکس و در نهایت پاره شدن آن شوند.

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

 

نکات مهم در مورد کاندومها:

-نحوه نگهداری کاندوم

یکی از نکات در نگهداری کاندوم این هست که سعی کنید کاندوم را همیشه در یک جای مشخص و معین و درضمن قابل دسترس نگهداری کنید. همچنین کاندوم را باید در محلی دور از حرارت، فشار، نور آفتاب و رطوبت دائمی نگهداری کرد چرا که در غیر اینصورت نمیتوان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست.

برای نرم کردن و لغزنده کردن کاندوم میتوان از ژلهای مخصوص اینکار و لیزکننده‌ها (لوبریکیشن‌ها) که مواد اصلی آنها آب میباشد استفاده نمود و از چرب کردن کاندوم جدا خودداری کرد که هر نوع چربی (وازلین، روغن و …) باعث خرابی کاندوم میشود. این نوع ژلها را میتوان از داروخانه‌ها تهیه کرد.

 

حقایقی در مورد کاندوم

 

تماس کاندوم با اشیاء برنده هنگام استفاده از آن مثل ناخن بلند و انگشتر ممکن است باعث پارگی کاندوم شود.استفاده از کاندوم با توجه به ارزان بودن و استفاده آسان آن در مقابل ابتلا به انواع بیماریهای مقاربتی و ایدز که به صورت مختصر درباره آنها توضیح داده خواهد شد، امری عقلانی است. چرا که ابتلا به آنها هزینه‌های درمانی سنگین و خلاهای روانی بسیاری را پی‌آمد خواهد داشت.

گاهی به علت رنگی بودن کاندوم چنین به نظر میرسد که ضخامت آن بیشتر یا کمتر از حد معمول است در حالیکه رنگ تند کاندوم چنین تصوری را میدهد. به علت پایین بودن فرهنگ مصرف و کم بودن اطلاعات، گاهی افراد اظهار میکنند که مصرف کاندوم باعث پایین آمدن لذت میشود که این فقط وهم و تفکر غلط است ومصرف کاندوم هیچ تاثیری در این پدیده ندارد.

 

 

 

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

چنانچه در هنگام نزدیکی متوجه پارگی یا سوراخ در کاندوم شدید.

چنانچه در هنگام نزدیکی متوجه پارگی یا سوراخ در کاندوم شدید یا نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته داشته‌اید با استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری به روش زیر میتوان از وقوع یک حاملگی ناخواسته جلوگیری کرد.بلافاصله (حداکثر تا ۷۲ ساعت) پس از نزدیکی مشکوک به حاملگی ناخواسته ۲ عدد قرص پیشگیری از بارداری از نوع اچ.دی (سفید رنگ) را همزمان با هم و ۱۲ ساعت بعد ۲ عدد دیگر از همین قرص میل شود. (جمعا ۴ قرص اچ.دی)

چانچه قرص اچ.دی در دسترس نبود میتوانید بلا فاصله ۴ قرص ال.دی (کرم رنگ) را با هم و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر از همین قرص میل شود. (جمعا ۸ عدد قرص ال.دی) بخاطر داشته باشید که هرچه خوردن قرصها را سریعتر شروع نمایید امکان موفقیت این روش برای پیشگیری از حاملگی ناخواسته بیشتر است.

گرچه این روش در اکثر موارد از بارداری ناخواسته جلوگیری میکند، ولی تاثیر آن صد در صد نیست و استفاده از این روش مختص موارد اورژانس و اضطراری میباشد و نباید بعنوان یک روش پیشگیری مستمر مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

چه کاندومی مصرف کنیم؟

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

آنچه درباره کاندوم باید بدانید

حتما میبایست از کاندومهای شناخته شده و تست شده مصرف کرد چرا که سوراخهای کاندوم ممکن است به اندازه‌ای ریز باشد که فقط دستگاههای الکترونیکی بتواند آن را تشخیص دهد ولی اسپرم و ویروس میتوانند از آن عبور کنند و چشم معمولی قادر به دیدن آن نباشد. لذا حتما و همیشه از کاندوم‌هایی که صد در صد تست الکترونیکی شده مصرف کنید .در خرید آن به مارک کاندوم توجه کنید که حتما از مارکهای معتبر باشد چرا که اخیراً برخی از کشورها اقدام به تولید کاندومهایی با مارک و حتی شکل بسیار مشابه به مارکهای معروف کرده‌اند که کیفیت اصلی آن را ندارد و تست نشده هستند.

همچنین کاندومهایی با عکسهای سکسی وجود دارد که اکثراً کیفیت جالبی ندارند و بصورت غیر اتوماتیک بسته‌بندی میشوند و یا اگر هم وارداتی باشند بصورت قاچاق وارد میشوند .این گونه واردات ایجاب میکند که کاندوم به صورت فئله و تحت فشار و فاقد شرایط مطلوب وارد شود که این امر خود از کیفیت آن میکاهد.ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیچوقت عکس روی کاندوم (بطور کلی هر کالایی) بیانگر کیفیت آن نیست.

کاندوم را چگونه باید در آورد؟

آنچه درباره کاندوم باید بدانید…

در آوردن درست کاندوم به اندازه پوشیدن کاندوم مهم است. تماس مایع منی بعد از رابطه جنسی نیز می تواند هم باعث انتقال بیماری های مقاربتی شود و هم ممکن است باعث بارداری نیز شود.

بعد از انزال و در هنگام خارج کردن کاندوم موارد زیر را به یاد داشته باشید.م

قبل از اینکه آلت شما شل شود، لبه های کاندوم را گرفته و آن را در بیاورید.

بعد از اتمام رابطه جنسی، آلت تناسلی خود را به آرامی بیرون بیاورید.

در آوردن کاندوم را با احتیاط و با آرامی انجام دهید.

کاندوم را گره بزنید و در یک پوشش، مانند یک تیکه پلاستیک، بپیچید و آن را در مکانی که کسی نتواند آن را آگاهانه و یا غیر آگاهانه لمس کند دور بیاندازید.

آنچه درباره کاندوم باید بدانید…

اگر در هنگام رابطه جنسی کاندوم پاره شد چه باید کرد؟

اگر کاندوم شما پاره شد بلافاصله رابطه جنسی را متوقف کنید و آلت خود را بیرون بیاورید. کاندوم پاره را در آورده و از یک کاندوم جدید و نو استفاده کنید.

تهیه کاندوم

حقایق کاندوم

حقایقی درمورد کاندوم که باید بدانیم …

در بسیاری کشورها کاندوم علاوه بر این که از طریق داروخانه قابل تهیه‌است، از طریق مراکز بهداشتی نیز به رایگان قابل تهیه می‌باشد. در ایران، کاندوم مردانه را می‌توان از خانه‌های بهداشت روستایی، مراکز بهداشتی–درمانی روستایی و شهری، درمانگاههای دولتی و کلینیک‌های مشاوره بیماری‌های رفتاری به صورت رایگان دریافت کرد. همچنین تمام داروخانه‌ها در ایران موظفند بدون پرس و جو کاندوم را به هر خریدار، صرف نظر از سن و جنس بفروشند. همچنین امکان تهیه کاندوم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم فراهم شده‌است.

 

 

 

 

در آذر ماه ۹۱ با تصویب دولت وقت، ثبت سفارش واردات کاندوم به عنوان یکی از کالاهای «غیرضروری و لوکس» به کشور ایران ممنوع شد. به گمان برخی هدف این قانون پیشبرد سیاست افزایش جمعیت در کشور و کمک به تولید ملی است. طبق آمار سالانه بیش از ۷۰ میلیون کاندوم در داخل کشور تولید می‌شود. این رقم، سه چهارم نیاز مردم ایران به این کالا را تأمین می‌کند.

هم چنین با توجه به خجالت کشیدن اکثر مردم می توان،می توان کاندوم و لوازم بهداشتی آرایشی را از سایت های اینترنتی آنلاین و معتبر که دارای نماد الکترونیک می باشند،تهیه نمود.

ما در فروشگاه اینترنتی مایرا مارکت به شما در خرید کالاهای جنسی،آرایشی و بهداشتی به شما با نهایت در نظر گرفتن توجیه اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن،کالاهایی با کیفیت فوق العاده ارایه مینمایم.

خرید کاندوم در سایت ما

از سایت ما دیدن فرمایید

نشانی اینستاگرام ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *